Știri recente

Campionii FRST

FRST TV - LATEST

Uploads from RST SNOOKER CLUB

RST JUNIOR CHAMPIONSHIP

Începând cu sezonul 2022, Federația de Snooker RST organizează un sezon cu competiții dedicate copiilor care practică snookerul în România.

Fondul de premiere asigurat este în valoare de 4.000 de lei. Mai multe detalii aici: Campionatul național de snooker RST – JUNIOR

Campionatul national de snooker RST juniori

RST reprezintă ROMÂNIA la Juniori și Seniori la Campionatele mondiale de snooker pentru amatori de la Sheffield - 15-26 februarie 2022 👉🏆

Cei mai talentați jucători din România: Eduard RITI 16 ani – la juniori și seniori. Mădălin GAL18 ani, Mario PĂUN 18 ani și Constantin MATEESCU la seniori. 🥇📺🏆

Diverse Știri & Media

RST ACADEMY

Cursuri gratuite de inițiere în snooker pentru copii (8-16 ani).
Află cât de benefic este snookerul pentru creșterea și dezvoltarea copiilor.

IMPLICĂ-TE

Urmărește-ne pe Facebook și Youtube și află când se vor desfășura următoarele evenimente. Pregătim pentru tine concursuri, meciuri demonstrative și multe alte evenimente.

DEZVOLTĂM SNOOKERUL

Campionatul Național de snooker RST – Snooker București – România – Live – Program – Calendar – Competiții

Vrem să dezvoltăm snooker-ul din România, fie că vorbim de sesiuni de antrenamente, fie că vorbim de concursuri.

Numărătoare Inversă

RST Grand Prix I

RST Championship

Men

Clasament 2022 - Men

Vezi întregul tabel
PozițieJucător/EchipăFPFWFLPuncte
1SINCA Rareș225164618080
2PĂUN Mario135100356480
3GAL Mădălin151106455100
4ILINCA Ștefan14992574205
5CROITORU Paul140100403790
6CIOBANU Florentin11973463010
7FLORESCU Alex11670462680
8RITI Eduard13586492040

Clasament 2022 - Junior

Vezi întregul tabel
PozițieJucător/EchipăFPFWFLPuncte
1RITI Eduard393632000
2GOAJGĂ David412120960
3CIUCHE Vlăduț362511600
4GRIȚCO Roman321517540
5ZAHARIA David331518540
6BĂLĂNESCU Filip331716360
7SCRIPEI Iustin1183360
8MOLDOVEANU David1239270